Чернігівщину відвідав Президент України та делегація Конгресу США


 

На Чернігівщині Президент ознайомився з будівництвом фортифікаційних споруд, вручив нагороди до другої річниці звільнення Чернігівщини, провів координаційну нараду щодо безпекової та соціально-економічної ситуації, узяв участь у презентації економічної платформи «Зроблено в Україні», зустрівся з представниками бізнесу області та делегацією Конгресу США.

 

Під час робочої поїздки до Чернігівської області Президент України Володимир Зеленський ознайомився з перебігом будівництва фортифікаційних споруд опорного пункту. Глава держави оглянув залізобетонні конструкції, траншеї, бліндажі, місця для ведення вогню, окопи для БТР, протитанковий рів. Опорний пункт обладнано невибуховими загородженнями для стримування техніки ворога. Президенту доповіли про будівництво трьох ліній рубежів оборони в регіоні. За словами начальника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса, в області нарощується капітальна фортифікація. Зокрема, на всій ділянці кордону з Росією та Білоруссю створено суцільну смугу невибухових перешкод, мінні загородження та розгалужену мережу опорних пунктів.
Глава держави нагородив військових і цивільних за оборону та звільнення Чернігівської області від російських окупантів навесні 2022 року. Він закликав завжди пам’ятати й бути вдячними всім нашим людям, які обрали для себе шлях захисту України, допомоги українській обороні. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх українських героїв, які віддали своє життя, щоб наша країна могла жити.
Володимир Зеленський вручив захисникам ордени «За мужність» ІІІ ступеня та медалі «За військову службу Україні». Нагороди отримали воїни Збройних Сил, Національної гвардії, поліцейські та прикордонники. Також Президент відзначив рятувальників і медиків, які проявили героїзм і мужність в умовах спротиву російським окупантам на початку повномасштабного вторгнення. Він нагородив їх медалями «За врятоване життя». Медичним працівникам Глава держави також присвоїв почесне звання «Заслужений лікар України». Володимир Зеленський також вручив відзнаку Президента України «Золоте серце» волонтерці та підприємниці Оксані Коваленко. Її підприємство єдине працювало під час російської блокади Чернігова та забезпечувало людей хлібом. Оксана Коваленко й зараз надає гуманітарну допомогу жителям Чернігівщини, військовим частинам і медичним закладам.
Під час робочої поїздки на Чернігівщину Президент України Володимир Зеленський провів і координаційну нараду щодо безпекової та соціально-економічної ситуації в регіоні. Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус доповів про соціально-економічне становище, відновлення деокупованих територій та облаштування фортифікаційних і оборонних споруд. За його словами, упродовж 2023 року російські окупанти випустили понад 15 тис. снарядів по прикордонних населених пунктах області. Там проживають 15 тис. людей. Цього року прикордоння Чернігівщини обстріляли вже 747 разів і випустили майже 4 тис. снарядів. В’ячеслав Чаус також розповів, що розмінування області триває і є потреба у відповідній техніці.
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко зазначив, що з початку цього тижня на Чернігівщині почали працювати два додаткові розрахунки ДСНС, у регіон відправлять іще один автомобіль механізованого розмінування. Це дасть змогу вдвічі швидше розміновувати сільськогосподарські угіддя.
Як повідомив начальник Чернігівської ОВА, в області вже відновили майже 70% пошкодженого російськими обстрілами житла. Зокрема, за програмою «єВідновлення» людям виплатили понад 580 млн грн.
Учасники наради разом із міністром освіти і науки Оксеном Лісовим обговорили можливість очного навчання у школах у прикордонних громадах Чернігівщини. Президент доручив Кабінету Міністрів виділити додаткові кошти для забезпечення укриттями повнокомплектних шкіл області.
Глава держави також заслухав доповідь військового командування про оперативну обстановку, готовність військових частин до виконання завдань та протидію ворожим диверсійно-розвідувальним групам. Керівники обласних управлінь СБУ та Нацполіції доповіли про безпекову та криміногенну ситуацію в регіоні.
Цього ж дня Володимир Зеленський узяв участь у презентації економічної платформи «Зроблено в Україні», зустрівся з представниками бізнесу та ознайомився з продукцією місцевих підприємців. Ця платформа спрямована, зокрема, на конкретну підтримку регіонів нашої держави. Президент зауважив, що сьогодні, окрім пріоритетного оборонно-промислового комплексу, дуже важливими також є хімічна промисловість, будівництво, машинобудування, логістика та багато інших галузей.
Перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначила, що метою «Зроблено в Україні» є підтримка українського виробника – від найменшого до найбільшого, щоб змінити структуру економіки, наростивши частку переробної промисловості та збільшивши виробництво товарів із високою доданою вартістю. За її словами, цього року в межах «Зроблено в Україні» Чернігівщина одержить 1,25 млрд грн. Учасники зустрічі озвучили проблемні питання, які сьогодні турбують підприємців регіону, зокрема щодо доступних кредитів і закупівель державними замовниками продукції вітчизняного машинобудування. Глава держави наголосив на пріоритеті внутрішніх виробників у публічних закупівлях, адже це – робочі місця для українських громадян і зміцнення економічної стійкості держави.
Президент України Володимир Зеленський також зустрівся з двопартійною та двопалатною делегацією Конгресу Сполучених Штатів Америки. До її складу увійшли сенаторка від Республіканської партії Джонні Ернст, члени Палати представників від Демократичної партії Вайлі Нікел, Том Своззі, Майкл Квіглі та від Республіканської партії Ешлі Гінсон і Чак Едвардс, які перебували в Україні з візитом. Глава держави подякував Президенту США Джозефу Байдену, його адміністрації, обом палатам і партіям Конгресу США за стійку підтримку України під час російського вторгнення. Президент наголосив: для України критично важливо, щоб Конгрес США якомога швидше ухвалив рішення щодо виділення пакету підтримки. Глава держави докладно поінформував делегацію Конгресу США про ситуацію на передовій, першочергові потреби сил оборони України, а також про масштаби незаконної депортації українських дітей до Росії. Президент відзначив роль Конгресу США у формуванні правової рамки щодо використання заморожених російських активів для потреб України. Також він додав, що вкрай важливою є підтримка партнерів щодо виробництва зброї та боєприпасів в Україні.

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"