Пісні «Горлиці» про воїнів у лиху годину і непереможну нашу Україну
Народному аматорському ансамблю української пісні «Горлиця» (художній керівник і акомпаніатор Лариса Баклан) Носівського МБК – 15 років. Здавалось би, ще не великий творчий шлях. Але він насичений немалими мистецькими здобутками. По-перше, художній колектив поповнився, помолодшав. По-друге, продемонстрував майстерність, достойну високого звання «народний аматорський». Був учасником багатьох телевізійних проектів, фестивалів та конкурсів. По-третє, репертуар збагатився рідкісними задушевними піснями.
Але залишилася незмінною палка, неймовірна любов учасників «Горлиці» до народної української пісні. Вона для них – як життя. Ось так і крокують вони крізь час з піснею і любов’ю.
Раїса Ляшко, Ярина Чухліб, Людмила Антонович, Ольга Ігнатенко, Лідія Гаєвська, Сергій Юрченко, Олена Сотнікова, Лариса Баклан, Наталія Скрибка, Тетяна Роєва, Любов Жебраткина, Валентина П’ятковська, Варвара Бойко, Вячеслав Ворошилов
Ми живемо у складні для України роки. Сьогодні майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я російсько-української війни. Тож свій ювілейний концерт «Горлиця» відкрила піснями, які присвячені воїнам, що захищають Вітчизну від російських загарбників. А ще – про працьовитих і талановитих українців, котрі населяють і захищають незалежну державу.
Прозвучала пісня «Біля калини» на слова Наталії Матюх, музичний супровід старійшини культури Миколи Костюка (баян) і композитора-самородка Віталія Ємця (сопілка).
Молюсь за тебе, мій герою,
Щоб вижив ти у цій війні.
Молюсь за кожного солдата.
Хай матері діждуться вас,
Молюсь за нашу Україну
З надією на мирний час.
Ці рядки і подібні їм з пісень «Балада про синів», солістка (директорка Козарівського БК Катерина Чернявська) і «Мати й досі сина жде».
З ювілеєм «Горлицю» вітав народний аматорський колектив «Носівчанка» (художні керівники Юлія Ігнатенко та Анастасія Ткаліч) танцями: «Горнята до свята», «Карічка», «На поточку», «Український козачок». Напередодні «Носівчанка» тріумфально виступила на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Феєрверк талантів», що відбувся у Львові. Своєю майстерністю вона вразила членів авторитетного журі, виборовши вісім перших, одне друге місце і найвищу нагороду – Гран-прі за неперевершену композицію «Стихія води».
На святкову сцену, тепло зустрінута численними глядачами, знову вийшла «Горлиця» з народною колядкою «Старий рік минає», улюбленими піснями: «Да повій, вітре», «Вийшли козаки коней напувать», «А до мене кум прийшов», «У вишневім саду», «Косив батько», «Стоїть козак на чорній кручі», «Хата мого дитинства» (солістка Раїса Ляшко), «Мамині яблуні», «Із-за гори кам’яної» (заспівують Ярина Чухліб та Надія Сафонкіна), «Гарний козак, гарний» (соліст Сергій Юрченко), що велично прозвучала у фіналі концерту, стала вершиною високого злету «Горлиці».
Українська народна пісня, котра займає чільне місце у репертуарі «Горлиці», відома в усьому світі. Крилаті слова у ній притаманні не тільки «Горлиці», а і народному аматорському ансамблю пісні «Полісяни» (художній керівник, солістка Анастасія Семенець), який теж своїми чудовими піснями вітав «Горлицю»: «Утоптала стежечку» (вірші Тараса Шевченко, музика народна) і «Стукалка-грюкалка» (солістка Катерина Чернявська). А солістка і ведуча Надія Сафонкіна з великим успіхом виконала пісню «Сила роду».
Іменинниць-горлиць тепло, від щирого серця вітали і відзнаки вручали директор Чернігівського обласного центру народної творчості Надія Заваліна, провідний методист з питань збереження і розвитку народної творчості та аматорського мистецтва Олена Сотнікова, делегати від ГО «Спілка жінок Чернігівщини» з головою Тетяною Роєвою, начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Михайло-Коцюбинської територіальної громади Лідія Гаєвська (ще й власний вірш-присвяту декламувала). А також – начальник відділу культури і туризму Носівської міської ради Наталія Пуха, колишня начальниця відділу культури і туризму Носівської міської ради, заслужений працівник культури України Людмила Антонович, директор Носівського міського будинку культури, режисер та сценарист, поет і артист Вячеслав Ворошилов.
Відомий український поет Іван Драч писав:
А пісня – це душа. З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить межі неба.
На крилах сонце сяйво їй лиша.
Чим глибша пісня, тим ясніш душа.
Саме з піснею понад 40 років крокує творчо по життю справжній художній керівник «Горлиці» Лариса Степанівна Баклан з багатою біографією на ниві культури.
Вона талановита особистість, гарно співає і акомпанує на баяні. Як ніхто, потрібна «Горлиці», фахово формує репертуар, обробляючи пісні, створила інструментальну групу для супроводу. І ллються повноводою рікою і пісня голосиста, і музика багатомелодійна. І, здавалося б, стара пісня, а звучить по-новому.
Ансамбль «Горлиця» завжди активно долучається до збору коштів на потреби ЗСУ. Чергове свідчення – ювілейний концерт «З любов’ю до пісні і життя». Кошти, внесені глядачами, вже вкотре передані воїнам-землякам, які воюють з російськими загарбниками.
На високому професійному рівні ювілейний концерт «Горлиці» фінансово допомогли підготувати депутат Чернігівської обласної ради Сергій Баришовець та підприємець Вячеслав Андрушко.
Микола КОХАН