Перед 35-річним ювілеєм колишньому прилуцького музею повернули ім’я Олега Кошового
Ціле покоління прилучан згадує історико-меморіальний музей Олега Кошового з якимось урочистим піднесенням: колись в тому місці школярів приймали в піонери та комсомол, відбувалися зустрічі з ветеранами, молодогвардійцями і Оленою Кошовою – матір’ю Олега Кошового, Героя Радянського Союзу, учасника підпільної краснодонської організації «Молода гвардія».
Олег народився у Прилуках – в тому будинку на вулиці Київській 29 жовтня 1978 року відкрили його музей. Кошти на його заснування заробили місцеві комсомольці: працюючи на суботниках, вони перерахували на рахунок міськкому комсомолу близько 15 тисяч рублів. Історико-меморіальний музей Олега Кошового у Прилуках очолила науковий співробітник краєзнавчого музею Валентина Придатченко, на час відкриття його експозиція налічувала 554 експонати, в числі яких були особисті речі Олега Кошового, відомості про молодогвардійців, документи та нагороди.
З тих пір пройшло 35 літ, упродовж яких сталося багато змін як в державному устрої, так і в життєдіяльності усіх сфер країни та міста. Іншим стало бачення історії, ставлення до героїв радянських часів, погляд на їхні вчинки. Торкнулися зміни й музею Олега Кошового – він став філією Прилуцького краєзнавчого музею. Змінився не лише статус, а й експозиція: тепер там широко представлені матеріали про прилучан – учасників Великої Вітчизняної війни та воїнів-афганців.
Так тривало до минулого року, коли Прилуки долучилися до відзначення 70-річчя подвигу героїв-молодогвардійців. У місті побувала делегація з Краснодону, на сцені будинку культури пройшла вистава, створена за їхніми спогадами. Тоді ж, у 2012-му, рішенням сесії міської ради філії Прилуцького краєзнавчого музею було надано право носити ім’я Олега Кошового – ім’я, яке носив цей заклад в часи, коли був музеєм.