Отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань
Існує велика кількість ситуацій, коли необхідно отримати актуальні відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР). Найчастіше це – перевірка господарськими суб’єктами відомостей про майбутнього контрагента.
Умови, підстави та процедура надання відомостей з ЄДР встановлені Порядком надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 10.06.2016 № 1657/5.
Відомості з ЄДР може бути надано у паперовій та в електронній формі, а також шляхом безоплатного доступу до таких відомостей через портал електронних сервісів.
Як отримати виписку та витяг з ЄДР у паперовій формі ?
Слід пам’ятати, що виписка з ЄДР за запитом надається лише для проставлення апостиля. В цьому випадку необхідно звернутися до державного реєстратора територіального органу Міністерства юстиції України, який видасть виписку на аркуші формату А4 без використання спеціального бланку з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора.
Разом із запитом потрібно подати документ, що підтверджує внесення плати за надання виписки у розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (80 гривень), а також документ про оплату послуги з проставлення апостиля.
У разі якщо заявник звільнений від сплати послуг з проставлення апостиля, він пред’являє державному реєстратору, уповноваженій особі суб’єкта державної реєстрації або уповноваженій особі центру надання адміністративних послуг документ, що підтверджує право на звільнення від сплати, з якого відповідною особою виготовляється копія та долучається до поданого запиту.
З метою отримання витягу необхідно подати відповідний запит та документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу у розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Витяг з ЄДР надається державним реєстратором, уповноваженою особою центру надання адміністративних послуг, нотаріусом, на аркушах формату А4 без використання спеціальних бланків та без проставляння підпису і печатки.
Під час подання запиту особа повинна пред’явити документ, що посвідчує її особу.
Слід зазначити, що виписка, витяг з ЄДР у паперовій формі надаються незалежно від місця зберігання реєстраційної справи в паперовій формі.
Як отримати витяг з ЄДР в електронній формі ?
Отримання витягу з ЄДР в електронній формі заощаджує не лише час, але і гроші. Адже такий витяг коштує дешевше від паперових аналогів на 25%.
Витяг можна отримати через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України (https://online.minjust.gov.ua/edr-search/) на підставі запиту.
Для пошуку необхідно зазначити будь-які з перелічених критеріїв:
- щодо юридичної особи – назва, код ЄДРПОУ, дані про керівника, підписанта або засновника юридичної особи;
- щодо фізичної особи-підприємця – прізвище, ім’я, по-батькові, або податковий номер фізичної особи.
За отримання витягу в електронній формі необхідно сплатити кошти з використанням платіжних систем через мережу Інтернет.
Як безкоштовно отримати відомості з ЄДР ?
З метою перегляду, копіювання та друку відомостей щодо юридичної особи, фізичної особи-підприємця або громадського формування, що не має статусу юридичної особи, особа може скористатися безкоштовним запитом на сайті Мін’юсту за посиланням https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch.
Сформована за обраними критеріями пошуку інформація не має статусу виписки чи витягу, а виконує лише інформативну функцію.
Головний спеціаліст відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сферідержавної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Поперечна О.М.