Офіційне представлення Володимира Івашка. Без квітів і фанфар

3 березня з’явився указ в.о. президента України О.В.Турчинова про призначення головою Чернігівської облдержадміністрації Володимира Івашка. І вже того ж дня Володимир Олександрович взявся до справ. Однак за традицією весь тутешній політичний істеблішмент з нетерпінням очікував саме офіційного представлення нового керівника виконавчої влади в області. І таке представлення учора відбулося. Проте воно стало великою несподіванкою для тих, хто очікував моря квітів, голосних фанфар та ясновельможних, упізнаваних облич в Чернігові зі стольного Києва. Всього того набору, роками удосконалюваного та доведеного до яскравого дійства з показушним шоу, не було. Те, без перебільшення, багатьох розчарувало…

Дехто в залі засідань ОДА спантеличено озирався, робив здивовано очі, шукаючи квіти новому голові та готуючись до звуків гімну, але замість українського гімну у когось із чиновників недоречно заграв у телефоні гімн СРСР…

Тим часом у гордій самотності до президійного столу вийшов Володимир Івашко і спокійно та впевнено повідомив про те, що за дорученням прем’єр-міністра відтепер категорично відміняється практика представлення новопризначених чиновників в областях та районах. Людина, мовляв, приїздить, знайомиться і приступає до роботи. Йдеться не лише про зайвий пафос і нікому не потрібну балаканину, йдеться найперше про неприпустиме розбазарювання коштів. Зараз, наголосив Володимир Івашко, бракує коштів на соціальні виплати, а тому досить слів і славослов’я, треба братися до праці.

- Звертаюсь, - сказав новий голова, - до всього апарату обласної адміністрації та адміністрацій у районах: всі поки що працюємо, а вже згодом, за результатами праці, будемо визначатись. Ситуація в країні надто напружена і складна, тому по ходу намагатимемось переформатовуватись, вносити ті чи інші корективи в нашу роботу.

- Те, що трапилося у державі, - зауважив Володимир Івашко, – воно назрівало. Державні службовці не завжди були коректні до людей, і це ще м’яко сказано. Недопрацьовували правоохоронні органи, особливо щодо корупції. Корупція уже сягала поза межі людського терпіння. Ми вже, по суті, так з тим були звиклися, що й не звертали на те уваги. Однак найгірше те, що вона, та корупція, і досі не зникла. Тому нове керівництво держави ставить завдання: органи виконавчої влади мають працювати сьогодні на повну потужність, згідно своїх обов’язків та конституційних норм. Люди мають бачити, що та влада, яка є в області і яку вони, люди, фінансують своїми податками, працює для людей. Не на себе працює влада, як у нас часто було і подекуди лишилося, а на людей.

Особливо ж Володимир Івашко наголосив на важливій ролі правоохоронної системи в регіоні. Ближчим часом область матиме міліцейського керівника, і правоохоронна система працюватиме. Не буде так, попередив голова виконавчої влади, що люди утримують владу, а дехто організовує собі на кишеню ще й додаткову податкову систему. Цього не буде!

- Я хочу, щоб всі чітко усвідомили, - наголосив В.Івашко, - керівництво держави звертається до голів адміністрацій в частині того, що правоохоронний блок останні роки фактично не працював. Але має ефективно і на користь людей працювати. Відтепер ситуація з правоохоронцями постійно буде моніторитись. Не буде результатів, люди будуть скаржитись – одразу будуть висновки. Кілька днів тому ми з головою обласної ради зустрічалися з підприємцями всієї області. І там стояло врешті єдине питання: побори. Побори, які уже всіх дістали. Я розумію, що тут присутня економічна складова, що потрібно збирати податки, але бізнес не повинен страждати, бізнес навпаки має відчути підтримку держави, він має мати поштовх до свого розвитку. Тому я зараз звертаюсь і звертатимусь до всіх голів райдержадміністрацій, до керівників департаментів: зупиніться, хто має гріхи, позбувайтеся поки не пізно всіх отих своїх схем і систем корупції. Робота нашої адміністрації спрямовуватиметься в першу чергу на те, щоб були не показники на папері, а реальні результати: створення робочих місць, розвиток підприємництва, інвестиційна активність.

 - Хочу, - в чергове закликав новопризначений голова, - звернутись до апарату ОДА, до всіх директорів департаментів, до всього правоохоронного та силового блоку області не з вимогою перебудови чи покращення, бо ці «покращення» уже людям нашим у печінках сидять, я звертаюсь з вимогою сумлінної і відповідальної праці. Кожного чиновника на своєму місці. Бо хто хоче – той працює, а хто не хоче чи не може -- той шукає причину. Хочу, щоб всі зрозуміли: у нас нема часу, аби довго запрягати. Перед нами багато завдань, які треба швидко і ефективно вирішувати.

Після порівняно недовгої та стриманої доповіді перед керівниками структурних та територіальних підрозділів, керівниками правоохоронних органів та працівниками апарату ОДА, Володимир Івашко поцікавився чи всі все зрозуміли і чи має хтось запитання? Запитань ні в кого не знайшлося. Тоді він повідомив, що хоче мовити слово чинний досі перший заступник голови ОДА Микола Стрілець.

- Я працював з цим колективом, - не голосно, але твердо зауважив Микола Іванович, -- і хочу сказати коротко і про цих людей, і про час, який ми пережили. Які висновки маємо зробити з того, що відбулось? Головний висновок: неефективність влади, особливо на центральному рівні, а ще чванство, не бажання чути людей, не бажання чути регіони знову ж таки на центральному рівні, а ще гроші, які розбещують… Все це призвело до того, що народ став заручником того, що відбулося, і воно мало відбутися, я про це говорив ще півроку тому. Так далі жити уже було не можливо.

Але що треба робити тепер? Ті люди, що тут сидять -- а це 100 державних службовців, що працюють в апараті ОДА, ті, хто є керівники департаментів, служб і управлінь – це ще 500 чоловік, на рівні районної ланки – 1600 державних службовців, плюс ті, хто представляє територіальні громади і також є державні службовці -- це ще 5 тисяч, і загалом -- це 8500 державної вертикалі управлінців, що є в розпорядженні голови ОДА. Цим людям треба зробити висновки, врахувати помилки, щоб далі працювати ефективно.

Що має бути у висновках? На мою думку тепер треба працювати виключно на людей, і нарешті без жодного політичного окрасу, без жодних уподобань, щоб повернути повагу людей до себе. Щоб люди зрозуміли, що влада зробила висновки. Зрозуміло, що центр управління -- тут, в ОДА. Повноваження всі -- тут. Але буде несправедливо, аби я, як депутат обласної ради, не сказав, що питання співпраці з обласною радою – це теж є ключова позиція, яка дає можливість збалансувати цю роботу, забезпечити синхронність, почути людей і виконувати поставлені завдання.

І останнє. Колись Скоропадський говорив щодо кадрових призначень: цінуйте розумних професійних людей, не чіпляйтесь до дрібниць. Якщо люди на цей момент корисні державі і готові виконувати завдання, які стоять перед країною і територією – цінуйте їх. Думаю, це теж є ключовим у підході до тих, хто здатен працювати, зробити висновки з минулого і бути відповідальним надалі, а найбільша відповідальність стоїть перед вами, Володимире Олександровичу, тому вам і робити вибір щодо тих, хто завтра працюватиме на країну і на Чернігівщину.

Микола Іванович, звичайно, сказав проникливо і розсудливо те, що сказав. Дехто із жінок при тому мало не сплакнув. Але Володимир Івашко при тому, здається, лишився непорушним, бо підсумовуючи, у своєму заключному слові виголосив, здається, аж навіть неочікувано жорстко для багатьох присутніх:

- Всі, хто тут сьогодні у цій залі зібралися, мають безпосереднє відношення до тих негативів і тих причин, що склалися в суспільстві. Всі, як один! Кожен із вас, хто тут присутній. Адже тут -- керівники всіх рівнів. Тому ви всі відповідальні! Це не є виправданням, що вчора така система була…

Дехто у залі при цьому і взагалі спохмурнів і «розклеївся». Адже звинувачення прозвучали ніби то нікому особисто, але заразом усім одразу. Кожному тепер ходи і думай, думай і ходи…

Володимир Івашко між тим ще раз поспитав: чи є до нього запитання? Ніхто нічого не наважився запитувати.

- Я розумію, що зараз нема питань. Але згодом запитання будуть. І їх може бути дуже багато…

Новий голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Івашко по цьому чемно попрощався і пішов братись за державні справи, а керівники всіх ланок по двоє-троє збиралися у кулуарах, дехто палив нервово, і кожному було про що поговорити. І не тільки поговорити, а й помовчати.

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"