Нагальні питання Ради громад Чернігівщини
Вдруге після звільнення області днями зібралася Рада громад Чернігівської області, щоб обговорити з керівниками громад нагальні питання: цивільний захист; організацію роботи закладів освіти та охорони здоров’я у воєнний час, відновлення об’єктів, роботи на автошляхах.
Після закінчення активних бойових дій на території області створені автоматизовані робочі місця по оповіщенню у Гончарівській, Деснянській, Бобровицькій, Макіївській територіальних громадах. Найближчим часом два гучномовці буде працювати у Городнянській та Остерській ТГ. Однак, якісна система оповіщення має бути в кожній громаді.
Дискусійним стало питання ремонту, утримання та доступу до укриттів. Голови громад ділилися досвідом обладнання відповідних приміщень у закладах освіти. І те, що зараз навчальні заклади в 40-кілометровій зоні не працюють офлайн, не означає, що так буде завжди. Тож з огляду на ворожого сусіда робити укриття варто і в школах, що на дистанційці. Наголос зробили і на постійній актуалізації евакуаційних планів.
Чимало уваги приділили й ремонту доріг. Автошляхи області і до повномасштабного вторгнення потребували відновлення, а після руху військової техніки – поготів. Наразі по області для капітального ремонту визначені найкритичніші ділянки. Решта – в плані. Значно з цим питанням допомогли французькі партнери, надавши якісні конструкції мостів.
Медична реформа триває, й область повинна мати спроможну мережу закладів охорони здоров’я. Наразі фахівці вивчають навантаження, кадрове забезпечення, кількість пакетів послуг від НСЗУ по кожному закладу області. Чернігівщині вже вдалося переконати профільне міністерство не брати за основу показник кількості пацієнтів, адже область дуже велика і має низьку щільність населення. До того ж - в прикордонні. Однак, це не означає, що треба продовжувати утримувати лікарню, де нема можливості надати кваліфіковану допомогу. До долі кожного закладу буде індивідуальний підхід. Окрім того, буде створена спеціальна робоча група з цього питання, своє рішення вона передасть на госпітальну раду, а вже потім – до Міністерства.
Зібрання обговорило також особливості містобудівної документації, наявність і достовірність якої – запорука отримання коштів на відновлення зокрема. Порушували питання розвитку мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства; а також доступу до оптичного Інтернету та хід рекрутингової кампанії "Гвардія наступу". Йшлося і про зусилля щодо залучення міжнародних донорів для відновлення територій. Втім, співпрацювати з іноземними партнерами можуть і безпосередньо громади.