Біопрепарати чернігівських науковців економлять гроші на добриві і додають врожайності
Головний напрям розвитку сільськогосподарського виробництва в Європейських країнах – екологізація та біологізація виробництва. Так званий «зелений курс» ЄС передбачає до 2030 року переведення 25% посівів під органічне землеробство і різке скорочення застосування мінеральних добрив в традиційному аграрному виробництві. Україна також планує суттєво збільшувати вирощування органічної продукції. Допоможуть у цьому біопрепарати, що вже сьогодні застосовують у своїх технологіях усе більше господарств різних форм власності та розміру. А найголовніше – те, що за нинішніх цін на добрива ці препарати дозволяють суттєво економити та зменшувати собівартість продукції.
На Чернігівщині розробкою біопрепаратів займається Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, який розташований в Чернігові.
За словами чернігівських науковців, застосування біопрепаратів у технологіях вирощування сільськогосподарських культур дозволяє відновити корисну мікрофлору ґрунту й повернути його до природного стану. При цьому використовуючи біопрепарати і в сучасних інтенсивних технологіях, можна економити від 45-ти до 60-ти кілограмів на один гектар азотних та близько 30 кілограмів на один гектар фосфорних добрив.
«Наші біопрепарати – органічні та безпечні, не шкодять довкіллю, організму людини, тваринам і комахам, зокрема бджолам, – пояснює директор Інституту сільськогосподарської мікробіології Анатолій Москаленко. – А також гарантоване збільшення урожайності на 10-30% з покращенням якості продукції та зменшення витрат на добрива на 30-40%. Це, безумовно, зменшить собівартість продукції від восьми до 25 відсотків».
Використання біологічних препаратів розробки науковців Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва також сприятиме відновленню продуктивних властивостей ґрунту та збільшенню коефіцієнтів засвоєння рослинами елементів живлення із ґрунту та добрив. Коефіцієнт засвоєння також вражає – від 30-ти до 40-ка процентів!
Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України пропонує на весняну посівну кампанію біологічні препарати для сільськогосподарського виробництва:
– ПОЛІМІКСОБАКТЕРИН для зернових культур (пшениця, ячмінь, овес), кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків, льону, а також для післясходової обробки;
– РИЗОГУМІН для зернобобових культур (соя, горох, нут, люпин, квасоля);
– ДІАЗОБАКТЕРИН для гречки та злакових трав;
– АЛЬБОБАКТЕРИН для гірчиці та ріпаку;
– БІОГРАН для овочевих культур (картопля, капуста, огірки, помідори);
– МІКРОГУМІН для ячменю, вівса та проса;
– ХЕТОМІК для захисту сільськогосподарських культур від кореневих гнилей;
– РИЗОБОФІТ для бобових трав (люцерна, конюшина, козлятник);
– АНТИМИШИН для боротьби з мишоподібними гризунами.
Усі препарати зареєстровані в Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України та в системі сертифікації органічного виробництва («Органік Стандарт»).
Довідка
З питань замовлень звертатись до Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України, за адресою: вулиця Шевченка, 97 в Чернігові. Тел. (04622) 3 20 75, (098) 419 51 62. E-mail: ins.ekonomika2017@gmail.com
Віталій НАЗАРЕНКО