ДІМ ЛЯЛЬКОВОЇ МОДИ

облаштувався у ладанській хаті

 

Ледь переступивши поріг цієї оселі, опиняєшся у дивовижному казковому світі, королевами якого є ляльки. Вони – усюди: на підлозі і поличках, біля камину і під вазами з квітами... Спеціально для ляльок розроблений дизайн цієї незвичайної кімнати, споруджені спеціальні ніші з підсвіткою. Кожна лялька являє собою особливий довершений образ, про кожну можна скласти цілу історію, настільки яскравою та виразною вона здається – головним чином, завдячуючи своєму ексклюзивному вбранню, яке придумує та шиє жителька селища Ладан на Прилуччині Світлана Бульба, перетворюючи іграшки на літературних героїнь та дам минулих епох. Ляльок у її кімнаті – десятки, та за словами майстрині, це ще не всі. Стільки ж валяється на печі, чекають нових суконь, адже створення нарядів для ляльок – найбільше захоплення жінки.

 

Мода для барбі

«Я б цим займалася вдень і вночі», - каже Світлана Анатоліївна, показуючи свою колекцію. Швея-мотористка за професією, після закінчення Прилуцького професійного училища за спеціальністю вона не працювала, не доводилося й шити одяг для замовників. З Прилук вийшла заміж у Ладан, там разом з чоловіком трудилася на заводі, а потім викладала рукоділля у ладанському таборі «Казка». Пригадує, як робили з дітьми м’які іграшки, перетворюючи простенький матеріал на креативні фігурки.

Чотири роки тому потрапила їй до рук найзвичайнісінька барбі, із недбалою зачіскою та в нашвидкоруч зметаному одязі. Чи то пригадалися пані Світлані професійні навички, чи стало шкода ляльку, та за кілька годин вмілі руки майстрині перетворили її на справжнісіньку світловолосу красуню у білій повітряній сукні, оздобленій ажурними квітами. А далі була інша лялька, а потім – ще і ще... Тепер лише завершених – з півсотні, і всі улюблені. Жінка їх не продає, робить лише для себе, радуючи красою своїх домашніх. Невістка Катя – дружина сина Саші – розповідає, що два перших роки життя у хаті свекрів не могла на ті лялькові сукні надивитися: «Тільки-но заходила до кімнати – перехоплювало подих».

 

Майбутній образ видно з першого погляду

Усі сукні, квіточки, парасольки, капелюшки, в які одягнені ляльки Світлани Бульби, вона придумує і шиє сама. На кожен наряд йде близько півтора метрів тканини, а собівартість роботи (з урахуванням вартості ляльки) обходиться десь в 300 гривень. До речі, більшість ляльок Світлані Анатоліївні дарує чоловік Микола Миколайович, привозячи їх дружині з кожної поїздки до Росії, де працює зараз. Жінка каже, що майбутній образ бачить з першого погляду на ляльку. «Он та під камином ще тільки куплена, а я вже знаю, що одягну її в плаття в горошок. А цю довелося перешивати разів шість, - майстриня показує на красуню у фіолетовому вбранні. – Вона була Сніговою Королевою, і її обличчя трішки зле, тож все нічого не підходило. Довго приміряла, та нарешті придумалося те, що личить саме їй. Тепер вона мені подобається».

 

Історія в ляльках

Ляльки пані Світлани особливі ще й тому, що майже з кожною пов’язані особливі спогади. Бувало, що поламану ляльку купувала в «секонд-хенді», а потім реанімувала, майструвала підставку, наряджала у стильну сукню та перетворювала на чарівну леді. Є й такі, від яких дісталися лише ніжки та ріжки (а точніше, голова), а сьогодні вони – гордість колекції ладанської умілиці.

З-поміж сучасних фарфорових ляльок одна вирізняється і зростом, і «кліпаючими» очима на гумовому обличчі. Ця красуня, нині дбайливо одягнута господинею у білу хутряну шубку, 25 років тому прикрашала капот весільного автомобіля Світлани та Миколи Бульб. Сьогодні нею полюбляють гратися маленькі онуки подружжя Софійка та Максим. Світлана Анатоліївна ж тепер планує пошити кілька ексклюзивних святкових суконь для своєї Софійки.

Людмила СМИК

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"